Zorganizowane akcje okolicznościowe

 

12 czerwca 2010 r, Piknik Rodzinny

Fundacja uczestniczyła w Pikniku Rodzinnym, który odbył się 12 czerwca 2009 roku w Parku Szczęśliwickim w Warszawie. Piknik zorganizowany był z zamiarem kultywowania i podkreślenia wartości rodzinnych w dzisiejszym świecie.


Rodzina jest podstawowym składnikiem budulcowym społeczeństwa. Jakie są rodziny
w narodzie, takie będzie państwo, szkolnictwo, przedsiębiorczość, sztuka i życie narodu. Dom jest pierwszym i podstawowym obszarem społeczeństwa.
Naszym celem jest:

  • Integracja ponadpokoleniowa społeczeństwa, zapobieganie wykluczeniom społecznym;
  • Integracja i prezentacja środowisk organizacji pozarządowych działających na polu rodzinnym celem ich umocnienia i wzajemnej synergii, szczególnie organizacji zrzeszonych w Komisji Dialogu Społecznego ds. Dzieci i Młodzieży w Warszawie;
  • Dobra zabawa;
  • Wspólny odpoczynek;
  • Promocja sportu rodzinnego;
  • Promocja turystyki rodzinnej;
  • Edukacja w zakresie problematyki rodzinnej;
  • Współpraca z władzami Miasta Warszawy i Polskim Rządem.

   

   

  12 grudnia 2009 r, Gwiazdkowa Niespodzianka

  Wieczór dla dzieci z rodzin korzystających ze wsparcia Ośrodka Pomocy Społecznej w dzielnicy Wola w Warszawie. Stu małych Gości spędziło czas na zabawach i konkursach... a na koniec były prezenty.

   

  18 grudnia 2009 r, Wigilia dla osób bezdomnych

  Gościliśmy dwieście osób, wieczór upłynął w miłej atmosferze przy dźwięku kolęd

   

  16 grudnia 2006 r, Wigilia dla dzieci z domów opieki społecznej

  W dniu 16.12.2006 r. w stołówce Szkoły Podstawowej 342 przy ul. Strumykowej 21A odbyła się Wigilia dla dzieci z domów opieki społecznej. Na imprezie pojawiło się prawie 100 dzieci oraz około 30 opiekunów. Podczas Wigilii było bardzo wiele atrakcji, m.in. mikołaj rozdający paczki, występy zespołów muzycznych - "New Gospel Generation" i "EloHim", nauczanie wigilijne dla dzieci, wspólne zabawy, występ klowna, malowanie twarzy  i inne. Organizatorami tego wydarzenia było Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych "Peres" oraz Fundacja Pomocy Rodzinie "Człowiek w Potrzebie"

   

   

  Grudzień 2006, zbiórka darów dla potrzebujących rodzin

  W dniach 3,9,16 i 23 grudnia 2006 białołęcki sztab akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę" wraz z wolontariuszami Fundacji Pomocy Rodzinie i Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych "Peres" przeprowadził zbiórki darów w postaci żywności , słodyczy, środków czystości, ubrań, butów i zabawek. Dary przekazywaliśmy do domu rodzinnego "Radość Dziecka" domów samotnej matki :  "Dobro Dziecka" i "Promyczek i Słoneczko" oraz domu rodzinnego "Zacisze" na ul. Skierdowskiej 2.

  Łącznie w czterech grudniowych zbiórkach zebraliśmy 1120 kg darów, w tym 243 kg słodyczy, 295 kg żywności długoterminowej, 337 kg odzieży, 44 kg obuwia, 30 kg środków czystości i 171 kg zabawek. Miejsca dla zbiórek użyczyły : SP 342 oraz sklepy A-Tak, Bomi, Biedronka, Leader Price i DH Tarchomin. Promowały nas trzy gazety : Echo Białołęckie, Nasza Choszczówka i Nowa Gazeta Praska.

  Łącznie obdarowaliśmy około 250 dzieci z domów opieki społecznej przy ul. Skierdowskiej na warszawskiej Białołęce.

  ___________________________________

   

  Fundacja Pomocy Rodzinie sfinansowała zakup pieca centralnego ogrzewania dla domu rodzinnego "Radość Dziecka", który dostarczyło Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych "Peres"